Şaşmaz Oto Yedek Parça Servisi
Şaşmaz Oto Yedek Parça Servisi

Şaşmaz Oto Yedek Parça Servisi

 

Yedek Parça;  otomobillerde ki mekanik elektronik parçaların genel isimlendirmesidir. Otomotiv yedek parça alternatifi sayesinde, arızalı veya bozuk parçanın değiştirilmesi yenilenmesi sağlanabilmektedir.  Yedek parça kendi içinde gruplara ayrılmaktadır. Yedek parçanın ayrıldığı gruplar aynı zamanda alt gruplara da ayrılmaktadır.  Yedek parça gruplarını dört ana başlıkta ele alabiliriz, Bunlar sırasıyla;


Orijinal yedek parça


Çıkma yedek parça


Eş değer yedek parça


Yan sanayi yedek parça, şeklindedir.


Orijinal yedek parça

 


Marka üreticileri, kendi markasına ait kalite ve standartlar dâhilinde yedek parça üretimini de yapmaktadır. Markaların kendi araçları için yaptırmış olduğu yedek parçalar, orijinal ambalajlarında, kendi ürün numarası ile satılmaktadır. Orijinal yedek parçaların temini yetkili servisler tarafından yapılabilmektedir.


Çıkma yedek parça


Daha önce kaza geçirmiş araçların, hasar görmeyen parçalarının farklı bir aracın hasarlı bölgesi ile değiştirilmesi ile birebir orijinal yedek parça gibi kullanılabilmektedir. Yapılan parça değişimi ile hasar sorunu ortadan kaldırılmış olur. Bu yöntemlerde kullanılan parçalar, çıkma yedek parça olarak nitelendirilmektedir.


Eş değer yedek parça


Hasar görmüş araçların tamiri esnasında kullanılan, orijinale en yakın olan parçalara verilen isim, eş değer yedek parçadır diğer adı muadil parça olarak bilinmektedir.


Yan sanayi yedek parça


Orijinal yedek parçalara alternatif olarak, birebir aynı görüntüde üretilen yedek parçalardır. Kalitesi düşük parçalardan oluşmaktadır, araç motoruna zarar verebileceği gibi fazla yağ tüketimine de sebebiyet verebilmektedir. Bunların yanı sıra yan sanayi yedek parçalar kullanım esnasında ve belirli bir süreç sonrasında olumsuz birçok etkisi meydana gelebilmektedir. Genellikle, orijinal yedek parçaya göre maliyeti daha düşük olduğu için tercih sebebi olabilmektedir.

 

 

 

 

 

şaşmaz oto yedek parça,şaşmaz oto yedek parça satışı,şaşmaz oto yedek parça servisi,şaşmaz oto yedek parça satanlar,şaşmaz oto yedek parça fiyatları,şaşmaz oto yedek parça firması,şaşmaz oto yedek parça hizmeti,şaşmaz kaliteli oto yedek parça,şaşmaz oto yedek parçacı,şaşmaz orjinal yedek parça,şaşmaz orjinal oto yedek parça,şaşmaz orjinal oto yedek parçacı,

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014